Na co zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy strony internetowej ?
Otrzymaj oferty od specjalistów jak IT-Technology nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

IT-Technology

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy strony internetowej ?

Autor: IT-Technology, publikacja: 2017-12-14

W dzisiejszych czasach żadna profesjonalna firma nie może funkcjonować bez strony internetowej. Stale zwiększający się zasięg Internetu pozwala na znalezienie każdej interesującej nas usługi w przeciągu zaledwie kilku sekund. Dziś trudno wyobrazić sobie płynne działanie jakiegokolwiek biznesu bez zaznaczenia obecności w sieci. Z czasem nawet najmniejsza firma zaczyna inwestycję w zasoby internetowe, co realnie przekłada się na większe prawdopodobieństwo znalezienia danej oferty przez potencjalnego klienta.

Zdjęcie nr 1

Jakiego typu stronę wybrać?

  • Kreatory WWW
  • Strony z pozoru tanie i szybkie we wdrożeniu, posiadają jednak sporą ilość wad, jak np. ograniczenia co do wyboru wyglądu strony. Brak możliwości edycji kodu sprawia, że nie można wstawiać elementów strony tam, gdzie akurat my będziemy chcieli, by strona zachowała oryginalny wygląd. Bardzo często powstaje błędna implementacja kodu, co wywołuje liczne luki i daje hakerowi otwartą drogę do treści Twojej strony.

    Uważać należy również na koszty, bowiem nie każdy kreator jest darmowy. Należy liczyć się z abonamentem, który bywa porównywalny z abonamentem za stworzenie profesjonalnej strony. W przypadku darmowych kreatorów dodawana jest zazwyczaj duża liczba reklam mająca niekorzystny wpływ na jakość Twojej witryny.

  • Wizytówka firmy
  • Jeżeli chcemy trochę zaoszczędzić i zachować przy tym profesjonalizm, z pewnością powinniśmy wybrać wizytówkę firmy. Prosta strona, pozwala przedstawić m.in. ofertę i dane kontaktowe firmy. Strona typu wizytówka, co prawda, nie posiada dostępu do Panelu zarządzania, ale czy tak naprawdę go potrzebujemy?

  • Profesjonalna strona WWW
  • Rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie jakość i nieograniczone możliwości. Profesjonalna strona, to strona przede wszystkim dostosowana do SEO, urządzeń mobilnych, wszystkich przeglądarek, jak i najnowszych standardów, m.in firmy Google. Strony tego typu można łatwo wypozycjonować, posiadają Panel zarządzania i możliwości ułożenia grafiki, jak i treści w dowolny wybrany przez siebie lub projektanta sposób.

Zdjęcie nr 2

Istnieją różne metody rozliczania. Jaka metoda będzie dla Ciebie najlepsza?

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją działalność lub posiadasz niski budżet, zdecyduj się na stronę w abonamencie. Stronę spłacasz małymi kwotami, a w cenie otrzymujesz hosting i domenę oraz opiekę nad stroną, dzięki czemu oszczędzisz swój czas przy późniejszych zmianach.

Miesięczna opłata dobra jest również dla strony, w której często zmieniane są treści, pozwala to zaoszczędzić czas pracowników, jak i koszty pomocy przy formatowaniu tekstów itp.

Opłata jednorazowa idealna jest dla osób, które mają już podstawową wiedzę w zakresie budowy stron WWW. Dzięki CMS w Panelu zarządzania stroną można w łatwy sposób samemu zmieniać treści. Tego typu opłata wiąże się niestety z dodatkowymi kosztami hostingu i domeny, jednak są to niskie kwoty i przy samoobsłudze na pewno można nieco zaoszczędzić.


Opracował:
Piotr Krzeminiewski
IT-Technology

Strony internetowe - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 12 887 Specjalistów od Stron Internetowych najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o stronach internetowych